Меню Закрити

Осінньо-зимове міжсезоння в 2012-му році ознаменувалося відразу трьома подіями в науково-дослідному житті Харківського національного університету будівництва й архітектури (ХНУСА) та кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій:

–         Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Управління стратегічним менеджментом»;

–         Олімпіада з інформаційних технологій «IT-Планета»;

–         Регіональна конференція «Free and Open Source Software», присвячена безкоштовному та відкритому програмному забезпеченню.

Олімпіада з інформаційних технологій «IT Планета» проходила з 3-го по 7-е грудня 2012 р. і складалася із трьох етапів.У першому етапі приймали участь 77 студентів ХНУСА. Перед кожним з них було поставлено непросте завдання – пройти 24 тести на загальну ерудицію в області інформаційних технологій і програмного забезпечення. Серед учасників першого етапу олімпіади було виділено 26 студентів, що пройшли в другий етап. Завдання другого етапу були спрямовані на застосування логічного й алгоритмічного мислення учасників. У третій етап, що містив практичні завдання на персональних комп’ютерах, пройшло 11 учасників.

Стабільно високі результати у всіх етапах олімпіади продемонстрували студенти як технічних, так і економічних спеціальностей. Серед них особливої уваги заслуговують Сапай Ірина, студентка групи ЕКБ-50, що показала кращий результат на першому етапі, Трубникова Катерина, студентка групи ТВ-21, що показала кращий результат на другому етапі, Маслак Олена, студентка групи ЕКБ-41, що показала кращий результат на третьому етапі олімпіади, студенти групи П-11: Шокоть Владислав, Бабенко Денис, Попов Ігор, Єршов Андрій; студенти групи Е-11: Ларін Володимир, Лесик Ганна; студенти групи ЕКБ-21: Онищук Віталій, Татаров Ігор, Штань Ігор, Головкин Ігор; студенти групи ЕКБ-31: Тарасов Богдан, Давиденко Павло; студенти групи ЕКБ-41: Демидов Валентин, Вакульчик Лідія, Веденев Олексій; студенти групи ЕКБ-50: Алисова Ольга; Камынин Владислав, Игонина Валерія; а також Тарабрин Артем (ТВГ-13), Переведенцев Юрій (ТВ-21), Степанко Андрій (МО-11), Пиріжок Алена (ЕКБ-51).

«Стабільність – ознака майстерності» – ця народна мудрість підтверджена в ході визначення переможців олімпіади «IT Планета»:

Маслак Олена – зайняла 1 місце в абсолютному заліку й 1 місце в групі економічних спеціальностей;

Єршов Андрій – зайняв 2 місце в абсолютному заліку й 1 місце в групі технічних спеціальністей;

Трубникова Катерина – зайняла 3 місце в абсолютному заліку й 2 місце в групі технічних спеціальністей;

Онищук Віталій – зайняв 2 місце в групі економічних спеціальностей;

Татаров Ігор – зайняв 3 місце в групі економічних спеціальностей;

Переведенцев Юрій – зайняв 3 місце в групі технічних спеціальностей.

Усі переможці нагороджені грамотами й коштовними призами.

Організаторам дуже приємно, що в ході проведення олімпіади виявлене яскраво-виражене прагнення студентів різних спеціальностей продемонструвати наявні й одержати нові знання.Бурхливе обговорення студентами завдань після кожного тура, бажання довідатися про правильні рішення, завзятість і терпіння при виконанні теоретичних і практичних завдань – усе це є ознаками непідробного інтересу сучасної молоді до інформаційних технологій, як наукового напрямку.

13грудня 2012 року пройшов фінальний тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Управління стратегічним менеджментом».

У першому турі, який проходив з 22 по 26 листопада, прийняли участі студенти 3-5 курсу.На конкурс подано 16 робіт. З них 6 було відібрано для фінального тура.

До складу журі конкурсу ввійшли:

  • Новожилова Марина Володимирівна, доктор ф.-м. наук, професор, завідувач кафедри « Економічної кібернетики й інформаційних технологій»;
  • Сизова Наталя Дмитрівна, доктор ф.-м. наук, професор кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій;
  • Журавка Андрій Вікторович, канд.экон.наук, доцент кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій;
  • Гнучих Лариса Анатоліївна, канд.техн.наук, доцент кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій;
  • Долгова Наталя Геннадьевна, канд.техн.наук, асистент кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій;
  • Михєєв Іван Андрійович, канд.техн.наук, асистент кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій.

За результатами виступів призові місця розподілилися таким чином:

1-е місце: Ігоніна В.В., студентка гр.ЕКБ-50. Тема наукової роботи: «Рекомендації з поліпшення рівня стратегічного керування на Караванськомуспиртовому заводі».Науковий керівник: канд.техн.наук, доцент, Старкова О.В.

2-е місце: Смирнова Т.В., студентка гр.ЕКБ-31.Тема наукової роботи «Ефективна податкова політика – гарант економічної стабільності країни».Науковий керівник: доцент Гречко Н.В.

3-е місце: Якубовська Ю.Ю студентка гр ЕКБ-41. Тема наукової роботи: «Керування ризиками в сфері будівництва» і Маслак О.В. ., студентка гр ЕКБ-41.Тема наукової роботи: «Керування економічними ризиками у видавничій діяльності» Науковий керівник: канд.техн.наук, доцент Солодовник А.В.

Нагородження переможців відбулось 18 грудня 2012 року на кафедрі економічної кібернетики й інформаційних технологій.

Проведення IV регіональної науково-практичної конференції «Free and Open Source Software» стало гарною традицією в рамках ХНУБАта кафедри ЕКІТ. Питання розробки, впровадження й застосування безкоштовного програмного забезпечення з кожним роком набувають актуальності  як для простих користувачів персональних комп’ютерів, так і для цілих корпорацій.

Конференція проводилася 12-13 грудня 2012 року й була спрямована на обмін досвідом і навичками роботи користувачів із програмами, ознайомлення всіх зацікавлених з основними можливостями безкоштовного програмного забезпечення.Робота конференції проходила в чотирьох секціях.

На конференції обговорювали питання застосування безкоштовного програмного забезпечення й програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом для рішення офісних завдань, використання безкоштовних альтернатив графічних пакетів, програм моделювання бізнес-процесів, а також безкоштовних сервісів.

Традиційно в роботі конференції взяли активну участь студенти спеціальності «Економічна кібернетика».Крім цього, значний інтерес ця подія викликала в студентів архітектурного факультету. Доповіді, пов’язані з CAD-системами, графічними редакторами і т.д., були згруповані в окрему секцію, яка за чисельнісю доповідей виявилася найбільш популярною.

Усі ці заходи на кафедрі проведені на високому рівні, робота була чіткою й злагодженою. За організацію й проведення даних заходів були відзначені грамотами ректора університету тадекана факультету економіки і менеджменту асистенти кафедри економічної кібернетики й інформаційних технологій Міхєєв Іван Андрійович і Долгова Наталя Геннадіївна.

Проведені заходи виявилися насиченими й плідними.Учасники висловили подяку оргкомітетам і підкреслили намір брати участь у подібних заходах у майбутньому.